Akcja "Malowane wakacje" za nami

Ogólne 26.07.2019

25 lipca 2019 r. Miejska i Powiatowa  Biblioteka Publiczna w Żninie we współpracy z WOPR-em zorganizowała nad Jeziorem Małym Żnińskim  akcję „Każde dziecko wie jak bezpiecznie na plaży zachować się”.  Odbyło się to w ramach Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Malowane wakacje”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu, zaś współorganizatorem wydawnictwo Ewerro Sp. z o.o.

Do współpracy nad projektem żnińska biblioteka zaprosiła Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Żninie, dzięki czemu ratownik tej instytucji w sposób profesjonalny i bardzo przystępny przekazał dzieciom wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, a także udzielił porad na temat ratownictwa medycznego. Dla maluchów największą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska sprzętu, którym ratownicy WOPR posługują się podczas udzielania pierwszej pomocy.

Podczas akcji dzieciom rozdane zostały kolorowanki pozyskane w ramach projektu (”Inspiracje na wakacje” i „Bezpieczny przedszkolak”), a także ogłoszony przez bibliotekę konkurs plastyczny na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, który oprócz ugruntowania wiedzy na temat bezpieczeństwa przyczyni się również do rozwijania wyobraźni i zdolności manualnych dzieci oraz zachęci do zaprezentowania własnych umiejętności plastycznych. Prace dzieci mogą składać w Oddziale dla Dzieci do końca wakacji.