Andrzej Poniedzielski gościł w naszej bibliotece

Ogólne 29.04.2017

28 kwietnia 2017 r. w naszej bibliotece gościł Andrzej Poniedzielski – poeta, satyryk, humorysta… jednym słowem artysta, w dodatku nietuzinkowy, z wyjątkowym humorem i jak sam mówi – ujemnym temperamentem. To właśnie ten temperament i organizm, które tworzą dziwny związek, stanowią jedną całość w osobie Andrzeja Poniedzielskiego -  człowieka, który na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie cierpiącego na bezustanną bezsenność. I może właśnie w tym tkwi sedno sukcesu tego artysty, który ma wiernych fanów, w tym także w Żninie, czego dowodem była pełna sala w naszej bibliotece oraz na korytarzu, a żeby słyszeć co mówi Poniedzielski trzeba było nawet wynieść drzwi.

Andrzej Poniedzielski śpiewa, gra, pisze, tworzy spektakle… chyba łatwiej byłoby wymienić czego nie robi, o ile coś takiego jest. Pomysły do swojej twórczości czerpie z życia, które dzieje się wokół niego, jego znajomych, przyjaciół. W swojej twórczości Poniedzielski na przestrzeni minionych lat wiele uwagi poświęcił kobiecie i mężczyźnie, miłości, szczęściu, którego poszukuje każdy człowiek. O kobietach i mężczyznach powiedział: - Różni nas, tak wynika z moich badań, wyobraźnia, bo kobieta ma niewyobrażalną wyobraźnię, a mężczyzna ma wyobraźnię 0,00…. po szesnastym miejscu po przecinku jest jakaś chybotliwa jedynka. To jest przepaść – usłyszano. Dlatego też radę dla mężczyzn miał jedną:  - Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to niczego nie zmieni.

Słuchaczom w bibliotece przekazał życzenia autorstwa jego wnuczki Hani: - Mówię: Życzę ci żebyś miał jakoś albo coś tam. 

Po spotkaniu artysta podpisywał swoje książki i płyty, rozdawał autografy, nie odmówił też wspólnego zdjęcia.