Każde dziecko wie jak bezpiecznie na plaży zachować się

Ogólne 28.06.2019

Miło nam Państwa poinformować, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Malowane wakacje”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego z siedzibą w Zawierciu, a współorganizatorem wydawnictwo Ewerro Sp. z o.o.

Akcja biblioteczna przebiegać będzie pod hasłem "Każde dziecko wie jak bezpiecznie na plaży zachować się”. Zorganizowana zostanie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Żninie na plaży nad Jeziorem Żnińskim Małym, we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Żninie.

Celem akcji będzie poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa nad wodą, gdyż wakacje letnie i piękna słoneczna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu wolnego przez dzieci na kąpieliskach. Ważne jest w takiej sytuacji uzmysłowienie dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, gdyż nieznajomość tejże wiedzy może skutkować wieloma niebezpieczeństwami nad wodą.

Do współpracy nad projektem biblioteka zaprosiła  więc WOPR, który m.in. zapozna dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się nad wodą, udzielania pierwszej pomocy oraz rozpoznawania miejsc bezpiecznych do kąpieli.

Dopełnieniem akcji będzie konkurs plastyczny zainicjowany przez bibliotekę na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, który oprócz ugruntowania wiedzy na temat bezpieczeństwa przyczyni się również do rozwijania wyobraźni i zdolności manualnych dzieci oraz zachęci do zaprezentowania własnych umiejętności plastycznych.

Podczas akcji rozdawane będą dzieciom kolorowanki („Inspiracje na wakacje” i „Bezpieczny przedszkolak”.