Z Piotrem Kowalczykiem w Afryce Zachodniej

Data spotkania: 17.03.2014 10:30

17 marca 2014 r. w naszej Bibliotece odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Klubu Podróżnika. Gościem spotkania był Piotr Kowalczyk - podróżnik, geograf, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości.

Piotr Kowalczyk interesuje się światem w szerokim zakresie. Jest pilotem wycieczek. Swoje podróże zaczynał od wycieczek górskich i działalności w PTTK, potem przyszedł czas na wyprawy z cyklu "wszędzie da się rozbić namiot" - zwiedził pustynie Maroka, wyspy na środku fjordów na Lofotach, bezdroża Masywu Centralnego i norweskie góry zimą, a także Indie, Afrykę Zachodnią, a ostatnio Gruzję, Sri Lankę i Kambodżę. Pasjonuje go to co nieznane, ciągłe odkrywanie i podróże survivalowe na granicy zdrowego rozsądku i w ciężkich warunkach.

Jest Ambasadorem Szczecina w nowej promocji miasta "Odkryj na dobre Szczecin". Autor wielu prelekcji i pokazów podróżniczych, twórca festiwalu "Tydzień Ziemi" na Uniwersytecie Szczecińskim. Współpracuje z formą turystyczną BluEmu, gdzie prowadzi wycieczki w wielu zakątkach świata.

W poniedziałkowy wieczór członków Klubu Podróżnika zabrał do Afryki Zachodniej, w miejsca, gdzie zazwyczaj turyści nie docierają. Jemu się udało, a wyprawa była niesamowita i pełna emocji.