Krystyna Lachowicz na zasłużonej emeryturze

Ogólne 05.09.2019

Z dniem 28 sierpnia 2019 r. pokład biblioteczny opuściła, odchodząc na zasłużoną emeryturę, długoletnia pracowniczka czytelni, a przez ostatnie miesiące pełniąca funkcję p.o. dyrektora książnicy - Krystyna Lachowicz. Uroczyście pożegnaliśmy ją 2 września 2019 r.

Pani Krystyna Lachowicz zawodowej karierze poświęciła 43 lata, z czego 35 lat spędziła w naszej bibliotece. Jej azylem była czytelnia, której oddała swoje serce. To dzięki niej historia pałuckiego regionu żyła, powstawały kolejne teczki poświęcone regionowi i wybitnym ludziom miasta oraz powiatu, a dzięki tej mrówczej pracy każdy zainteresowany mógł otrzymać potrzebne mu materiały. Latami spod jej ręki tworzyła się Bibliografia Powiatu Żnińskiego i w ten sposób historia życia kulturalnego, gospodarczego i społęcznego zgromadziła się w jednym miejscu. Zamierzeniem Krystyny Lachowicz było wydanie książkowe tejże bibliografii, ale nie starczyło czasu i funduszy. Warto jednak w przyszłości docenić trud jaki włożyła w Bibliografię i doprowadzić do jej wydania.

Wystawy, regionalne lekcje, komputerowe kursy, które dla seniorów organizowała i prowadziła, jak również opracowywanie książek - to także zasługa Krystyny Lachowicz. Po przejściu na emeryturę długoletniej dyrektor biblioteki Jadwigi Jelinek to właśnie Krystyna Lachowicz przyjęła na swoje barki stery dyrektorskie i przez kilka miesięcy pełniła funkcję p.o. dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie. Wywiązała się z tej funkcji wzorowo. Nie sposób wymienić wszystkiego, czym przez 35 lat zajmowała się w bibliotece. Dlatego też za te wspólne lata pracy i trud włożony w rozwój biblioteki - pracownicy książnicy, a przede wszystkim - koleżanki i koledzy - DZIĘKUJEMY.

W spotkaniu uczestniczyła również Bogusława Kruszka - Przewodnicząca Zarządu Związku Zawodowego Pracowników Bibliotek Publicznych oraz Innych Instytucji Kultury z Siedzibą w Bydgoszczy, która odznaczyła Krystynę Lachowicz Złotą Odznaką "Zasłużony Działacz Związkowy Kultury i Sztuki".  Przy tej okazji pracowniczka Filii Bibliotecznej w Gorzycach Małgorzata Polaczyk odznaczona została Srebrną Odznaką "Zasłużony Działacz Związkowy Kultury i Sztuki". Gratulujemy!