O toskańskich smakach w Klubie Podróżnika

Ogólne 21.07.2015

20 lipca 2015 r. podczas wakacyjnego spotkania Klubu Podróżnika zorganizowanego  we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki o Toskanii i jej kulinarnych smakach opowiedziała Polka od 17 lat mieszkająca w Toskanii - Aleksandra Seghi.

Podczas spotkania Aleksandra Seghi opowiedziała o przepięknej Toskanii, w której mieszka. W życiu wraz z rodziną stawia na ekologię, co znalazło odzwierciedlenie w zdrowym odżywianiu. Mąż pani Aleksandry jest współorganizatorem eko-targów w Olmi i Montemurlo oraz założycielem Grupy Zakupu Solidarnego „Na sposób Bio” (Gas a modo Bio).

Pasją pani Aleksandry jest dziennikarstwo i gotowanie.Wydała już kilka ksiażek kulinarnych (Smaki Toskanii” ,” Fanklub bułeczek z rozmarynem, czyli ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem”, „Słodkie pieczone kasztany – toskańskie opowieści ze smakiem”,  „Zielona Toskania”, „Domowa kuchnia włoska”, „Miasta widma w Toskanii. Przewodnik, historia, tradycja, ludzie”).

Podczas spotkania zachęcała do odwiedzenia Toskanii, gdyż uważa, że jest ona piękna.Chetnych do zakupu ksiażek pani Aleksandry nie brakowało, a ona sama chętnie rozdawała autografy i dyskutowała o kulinariach i pięknie toskańskiej przyrody długo jeszcze po spotkaniu.