"Potyczki językowe" w bibliotece

Ogólne 11.02.2020

Zapraszamy do udziału w turnieju organizowanym przez naszą bibliotekę z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Odbędzie się on 21 lutego 2020 r. o godz. 10. Szczegóły w regulaminie poniżej.

Regulamin turnieju

Potyczki językowe

organizowanego przez

Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Żninie

z okazji

Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

 

  1. Szkoła zaproszona do udziału w turnieju kompletuje zespół składający się                    z czworga uczniów (klasa VI, VII lub VIII) i zaprasza do udziału jedną osobę dorosłą (nie może to być polonista J), która pełnić będzie rolę kapitana tej 5-osobowej drużyny. Może to być osoba powszechnie znana w Żninie (lekarz, radny, pracownik urzędu, członek rady rodziców… tu pozostawiamy dowolność). Na opiekuna drużyny natomiast prosimy właśnie polonistę, który nie będzie brał udziału w turnieju, ale przygotuje uczniów do udziału w konkursie i skompletuje dodatkowo grupę 10-osobową, która tworzyć będzie życzliwą i pełną entuzjazmu publiczność obecną na sali.
  2. Nazwiska członków drużyny prosimy podać do 18 lutego telefonicznie 52 302 05 16 lub osobiście w sekretariacie biblioteki publicznej w Żninie.
  3. Turniej obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu poprawności językowej
    i ortograficznej. Przygotowaliśmy quizy, zadania, multimedia, które pozwolą utrwalić poprawnościowe nawyki, dadzą uczestnikom szansę na dobrą zabawę i pomogą na stałe zapisać w naszych kalendarzach datę 21 lutego jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
  4. Potyczki językowe oceniać będzie jury wg regulaminu konkursowego.
  5. Organizator przewiduje ciekawe nagrody.

 

Do zobaczenia wkrótce!