Spotkania z kulturą

Ogólne 21.04.2017

21 kwietnia 2017 r. w naszej bibliotece gościli na lekcji bibliotecznej uczniowie klasy pierwszej z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie wraz z opiekunką Ewą Krzemień. To już kolejne wspólne przedsięwzięcie realizowane w ramach „Spotkań z kulturą”.

Po wszystkich działach bibliotecznych uczniów oprowadziły: dyrektor biblioteki Jadwiga Jelinek oraz pracownice książnicy: Krystyna Lachowicz i Katarzyna Pańkowska-Potempa.

- Do czytelni właściwie może przyjść każdy, nawet osoba, która do naszej biblioteki nie jest zapisana. Rejestrujemy ją wówczas na zasadzie wizyty – powiedziała Krystyna Lachowicz.

O digitalizacji czasopism „Pałuczanin” i „Zniner Zeitung” opowiedziała Jadwiga Jelinek. –  Gdyby były zamknięte w szafie to nikt by ich nie oglądał, a odkąd „Pałuczanin” i „Zniner Zeitung” są w bibliotece cyfrowej, to mamy już blisko 80 tysięcy wejść przez cztery lata  - usłyszano.

O wypożyczaniu książek, karcie bibliotecznej i indywidualnym koncie czytelnika online opowiedziała  Katarzyna Pańkowska-Potempa. – Tam będziecie widzieli na jaki czas macie książki wy6pożyczone, kiedy trzeba zwrócić, książki można również rezerwować i oczywiście wyszukiwać książki jakie mamy w systemie – usłyszano.