Stumilowy Las powitał dzieci

Ogólne 29.05.2019

29 maja 2019 r. Oddział dla Dzieci odwiedzili przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Żninie. Lekcję biblioteczną pn. „Stumilowy las wita was” poprowadziła bibliotekarka Beata  Garbacz.

Dzieci zapoznały się ze Stumilowym Lasem – nazwą Oddziału dla Dzieci, następnie szukały bohaterów (mieszkańców” Stumilowego Lasu, których wizerunki znajdują się na ścianach oddziału dziecięcego). Zaprezentowane i omówione zostały książeczki o Kubusiu Puchatku i jego Przyjaciołach, a także przeczytana została książeczka pt. „Dobre maniery”.  Bibliotekarka omówiła zasady zapisywania małych czytelników do biblioteki oraz wypożyczania książek. Następnie dzieciom wręczone zostały dyplomy przyszłego czytelnika.

Przedszkolacy do biblioteki nie przyszły z pustymi rękami, bowiem zaprezentowały program artystyczny poświęcony bibliotece i książkom.

Maj to miesiąc szczególny dla biblioteki i bibliotekarzy, gdyż nieodłącznie kojarzy się z książką, Tygodniem Bibliotek i Dniem Bibliotekarza. Tym bardziej majowe lekcje biblioteczne mają swój klimat.