Ważne, by mieć głos

Ogólne 08.11.2019

5 listopada 2019 r. w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Poprowadziła je moderatorka Halina Jarzembowska.

Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyła pani Beata Czaczyk, która funkcję dyrektora książnicy pełnić zaczęła od 1 listopada. Była to okazja do zapoznania się z działalnością Klubu, który w przyszłym roku obchodzić będzie 10-lecie istnienia.

Panie mawiały książkę Christiny Dalcher pt. „VOX”, która wywołała sporo emocji  podczas dyskusji. Powieść porównywana jest do „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood jednak, w przypadku „VOX” autorka idzie dalej i pozbawia kobiety swojego miejsca w społeczeństwie. Jak stwierdziły uczestniczki spotkania, jest to przerażające, zważywszy gdy płeć żeńska może wypowiedzieć tylko 100 słów dziennie, traci prawo do wykonywania zawodu, a ich córki już nie mogą uczyć się czytać i pisać.

„VOX” to przede wszystkim powieść o sile słowa, które społeczeństwo buduje, tracąc zaś głos człowiek po prostu nie istnieje.

Następne spotkanie DKK zaplanowano na 10 grudnia. Omawiana będzie kolejna intrygująca książka „Sekret Heleny” Lucindy Riley.

Zapraszamy chętnych do aktywnego uczestnictwa w naszym klubie DKK. Każdy nowy głos to inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.