Zapraszamy do obejrzenia filmu z Anną Lisowską o zdrowym odżywianiu

Ogólne 06.06.2019

3 czerwca 2019 r. w naszej bibliotece gosciła Anna Lisowska ze Studia FIT w Bydgoszczy, która przedstawiła prelekcję o zdrowym odżywianiu. Zapraszamy do obejrzenia filmu ze spotkania: https://youtu.be/2R2RrVi1Zk8

Anna Lisowska jest trenerem odżywiania i suplementacji, która uczy w swoim „Klubie Zdrowia” (działającym na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego) właśnie zdrowego odżywiania. Podstawą działania klubu jest nauka czyli przede wszystkim poznanie, co się dzieje z naszym organizmem, po to by zyskać niezależność na długie lata, zaś klubowicze mają niepisany obowiązek pozyskaną  wiedzę przekazywać dalej.  – Podstawą jest zdrowe odżywianie, wcale nie wysiłek fizyczny – usłyszano.

Spadek energii, bóle głowy, ciągłe zmęczenie, wzrost wagi, problemy z cerą, drażliwość jelit  i wiele innych dolegliwości, to jak się okazuje skutek nieprawidłowego odżywiania. – Bierze się to głównie z tego, że my się nie zastanawiamy nad przyczynami, nie rozumiemy swego organizmu – powiedziała prelegentka i dodała, że obecnie mnóstwo młodych ludzi ma problemy z wagą, to zaś skutkuje wysokim cholesterolem i nadciśnieniem.

Ważna dla organizmu jest woda, którą należy spożywać w odpowiednich ilościach. – Przelicznik to jest 0,4 litra na 10 kg  masy ciała. (…) Organizm jeżeli otrzymuje od nas za mało wody, a potrzebuje jej codziennie , wówczas zaczyna ją kumulować  - usłuszano.

Jak zauważyła prelegentka, każdemu obecnie brakuje czasu, a nie dostarczając naszemu organizmowi odpowiedniego odżywienia, obciążamy go chorobami.  – Serce, najważniejszy mięsień. Nikt się nie zastanawia, czy ja dożywiłem dzisiaj moje serce.   A co się stanie? Serce nie bije - człowiek nie żyje - powiedziała Anna Lisowska.