NASZE PUBLIKACJE

Leon Lichociński. Książę Pałuckich Przewodników

Książka przybliża postać Leona Lichocińskiego - najbardziej znanego pałuckiego przewodnika, nieodłącznie związanego z kolejką wąskotorową. Autor Barbara Filipak. Wydano pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka, Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego.

Leon Lichociński. Książę Pałuckich Przewodników

Spacerem przez życie

Tomik wierszy autorstwa Barbary Filipiak. Patronat nad wydaniem tomiku objął Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk.

Spacerem przez życie

Pałuckie szepty. Z przeszłości w przyszłość

Tomik wierszy autorstwa Barbary Filipiak. Wydany z okazji 75-lecia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie. Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Żnińskiego.

Pałuckie szepty. Z przeszłości w przyszłość

Drzwi do życia

Tomik zwiera wiersze Barbary Filipiak 2001-2019. Wydany został przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Żninie pod Patronatem Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka.

Drzwi do życia

Czas w myślach zaklęty

Tomik obejmuje wiersze z lat 1999-2018 autorstwa Barbary Filipak. Wydany został przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Żninie pod Patronatem Starosty Żnińskiego Zbigniewa Jaszczuka.

Czas w myślach zaklęty

Wanda Niedziałkowska-Dobaczewska. Droga do Żnina

Książka przybliża postać Wandy Dobaczewskiej -literatki, patriotki, działaczki społecznej, ofiary nazistowskiego terroru, regionalistki. Autor Barbara Filipak, redakcja Jadwiga Jelinek, recenzent dr Dariusz Tomasz Lebioda.

Wanda Niedziałkowska-Dobaczewska. Droga do Żnina