12 kwietnia 2024 Lekcja biblioteczna w Filii bibliotecznej w Gorzycach

Lekcja biblioteczna w Filii bibliotecznej w Gorzycach

12 kwietnia 2024 r. Filię biblioteczną w Gorzycach odwiedziła grupa Jeżyków z Przedszkola w Gorzycach.

Tematem lekcji bibliotecznej było „ Spotkanie z książką w bibliotece”, bo to właśnie biblioteka jest  dla dzieci takim magicznym, bajecznym i zaczarowanym miejscem.

Podczas wizyty w bibliotece dzieciom zostały zaprezentowane wybrane książeczki np. edukacyjne, książki zabawki, bajeczki oraz popularno-naukowe dla najmłodszych dzieci.

Maluchy  dowiedziały się  skąd się biorą książki w bibliotece i jak należy z nimi postępować.

Miłym zaskoczeniem było to, że sporo dzieci to stali bywalcy biblioteki, już dobrze znani bibliotekarce.

Przedszkolaki, które nie były czytelnikami biblioteki zostały zapisane do biblioteki i stały się uczestnikami programu czytelniczego „ Mała książka- wielki człowiek”.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały upominki od biblioteki a bibliotekarka własnoręcznie wykonany kwiatek od dzieci.

Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechu i wrażeń atmosferze.

Zapraszamy ponownie!