28 kwietnia 2023 Lekcja biblioteczna w Filii w Gorzycach

Lekcja biblioteczna w Filii w Gorzycach

27 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy „0” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzycach , razem z wychowawczynią Olgą Michałowicz, wybrali się do Filii Bibliotecznej w Gorzycach i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Wchodzimy w świat książek”.

Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, dlatego zostały zapoznane z regulaminem wypożyczalni i poinformowane co trzeba zrobić by móc korzystać z biblioteki. Dzieci poznały historię powstania druku i książki, dowiedziały się też jak zbudowana jest książka i czym charakteryzują się książki dla najmłodszych dzieci.
Mali uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali przeczytanego przez bibliotekarkę opowiadania pt.” Kicia Kocia w bibliotece” .
Maluchy miały możliwość pooglądać książeczki dla dzieci: edukacyjne, książki zabawki, pierwsze czytanki, bajeczki, czy popularnonaukowe, od których nie chciały odejść.
Wychodzą z biblioteki uczniowie dostali spisane „ Prośby książeczki z biblioteki” – jak należy się z nimi obchodzić, które powędrowały do sali lekcyjnej.
Na zakończenie zajęć maluchy zostały obdarowane zakładkami, które są niezbędne w obcowaniu z książką oraz kreatywnymi kolorowankami.
Dziękujemy za miłe i kreatywne spotkanie czytelnicze i zapraszamy na kolejne:)