14 lutego 2023 "Listy miłosne słynnych par" - wystawa

Na wystawie zobaczycie kopię pierwszego listu miłosnego z 1929 roku, który został napisany przez Marcina z Międzyrzecza, listy Jana III Sobieskiego do Marysieńki, Zygmunta Krasińskiego do Delfiny Potockiej i wiele innych stanowiących bezcenny przykład sztuki pisania listów zgodnej z obyczajami panującymi w danej epoce czy środowisku.
Natomiast z korespondencji współczesnych nam pisarzy i poetów z ich wybrankami serca dowiecie się m.in. jak kochał introwertyczny Sławomir Mrożek czy Wisława Szymborska, której listy do Kornela Filipowicza zawsze były pełne humoru i miłości.

Warto odwiedzić naszą wystawę. Przystanąć choć na chwilę i przypomnieć sobie, jak to było w czasach, gdy zamiast skondensowanych w treści sms-ów czy wiadomości e-mail pisano listy, w których nadawca starał się jak najlepiej opisać swoje myśli i uczucia. Czasem poetycko, a czasem zwyczajnie ale zawsze słowami pełnymi miłości

Z okazji Dnia Świętego Walentego zapraszamy na wystawę pt. Listy miłosne sławnych par. Z okazji Dnia Świętego Walentego zapraszamy na wystawę pt. Listy miłosne sławnych par.