29 listopada 2023 Wystawa gadżetów lotniczych Stasia Sopińskiego

Wystawa gadżetów lotniczych Stasia Sopińskiego

28 listopada 2023 w auli żnińskiej biblioteki odbył się wernisaż wystawy z cyklu "Wielkie pasje małych hobbystów". Przypominamy, że Bibliotece odbyły się już dwie wystawy z tego cyklu prezentujące zainteresowania młodych hobbystów - było to modelarstwo i budowle z klocków LEGO.

Tym razem swoją kolekcję gadżetów związanych z lotnictwem zaprezentował zgromadzonym 5-letni Stasiu Sopiński - przedszkolak z Niepublicznego Przedszkola "U Boba". Po wystawie, (na którą składają się naszywki "patche" związane z lotnictwem, plakaty, kubki, czapeczki) oprowadził zaproszonych przedszkolaków z przedszkola "U Boba" sierżant Grzegorz Kruszwicki - technik samolotu z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego im. kpt. pil. Franciszka Jacha w Poznaniu. Podczas tych bardzo interesujących opowieściach o lotnictwie, pilotach oraz zgromadzonych zbiorach, towarzyszył panu Grzegorzowi sam bohater wystawy, czyli właściciel kolekcji - Staś   Pan Grzegorz przywiózł ze sobą również manekina, nazywanego żartobliwie w przez ekipę F-16 Tiger Demo Team Poland "Grażynką", który to prezentuje pełne umundurowanie pilota myśliwca. Podczas wystawy zgromadzeni mogli obejrzeć zdjęcia Stasia m.in. z jego wyjazdów na różne zloty i pokazy lotnicze oraz filmy prezentujące możliwości najnowocześniejszych samolotów.

Za udostępnienie kolekcji gadżetów serdecznie dziękujemy Stasiowi Sopińskiemu oraz jego mamie Monice Roli i Grzegorzowi Kruszwickiemu za niesamowite zaangażowanie w organizację całego przedsięwzięcia.

Za promocję wydarzenia dziękujemy również kapitanowi Maciejowi Krakowiakowi, charyzmatycznemu liderowi grupy F-16 Tiger Demo Team Poland, który nagrał udostępnione w naszych mediach społecznościowych zaproszenie na wystawę.

Podziękowania składamy również pani dyrektor Niepublicznego Przedszkola "U Boba" Dorocie Kurowskiej oraz nauczycielom.

Zapraszamy serdecznie na wystawę dzieci i dorosłych w godzinach pracy biblioteki. Grupy zorganizowane (klasy wraz z nauczycielami) prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem telefonu  (52) 3020516