15 listopada 2023 Jubileusz 25-lecia Klubu Podróżnika

Jubileusz 25-lecia Klubu Podróżnika

10 listopada 2023 r. obchodziliśmy jubileusz 25-lecia Klubu Podróżnika działającego w naszej bibliotece.

Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Salę na jubileuszowe spotkanie udekorowaliśmy walizkami podróżnymi, mapami i globusami. Na gości czekały jubileuszowe przypinki i serduszka ze słodkościami. W holu biblioteki zaś na gości czekała jubileuszowa wystawa tematyczna, na którą składały się egzotyczne figurki z drewna cedrowego, tekowego i akacjowego przywiezione z różnych zakątków świata, a udostępnione przez Panią Dyrektor Beatę Czaczyk z jej prywatnych zbiorów.

Aby podziękować i uhonorować wszystkich klubowiczów, którzy przez ostatnie 25 lat uczęszczali na spotkania, postanowiliśmy wydać publikację książkową, której autorką jest pracowniczka naszej książnicy Barbara Filipiak pt. „Z biblioteką zwiedzaj świat. 25 lat Klubu Podróżnika działającego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie”. Można się z niej dowiedzieć o początkach klubu, jak i jego dalszej ćwierć wiecznej działalności.

Prelegentami jubileuszowego spotkania byli: Jacek Podemski – dziennikarz i podróżnik, znany m. in. z programu „Wstęp wzbroniony” w TVN Turbo, który opowiedział o Fukushimie i Czarnobylu oraz Przemek Woźniak – nasz rodzimy globtroter pochodzący ze Żnina, a na co dzień mieszkający w Toruniu, który opowiedział o Gambii, Iranie, Mauretanii i Senegalu, przedstawiając subiektywnie swoje odczucia, doświadczenia i śmieszne zdarzenia z odwiedzanych krajów.

Na ręce kontynuującej z powodzeniem podróżnicze spotkania Pani Dyrektor Beaty Czaczyk, która je nie tylko rozwinęła, ale również urozmaiciła oraz na ręce założycielki Klubu Podróżnika Jadwigi Jelinek popłynęły życzenia od Burmistrza Żnina Roberta Luchowskiego, który obu paniom wręczył bukiety kwiatów.

Życzenia Pani Dyrektor Beata Czaczyk otrzymała również od reprezentującej Powiat Żniński pani Józefy Błajet – przewodniczącej Rady Powiatu, Burmistrza Janowca Wlkp. Leszka Grzeczki i reprezentującej Wójta Tomasza Michalczaka – Pani Sekretarz Gminy Pauliny Zawadzkiej oraz wielu innych jubileuszowych gości.

Podziękowania odebrała również autorka książki Barbara Filipiak, a jej wydawcą jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie oraz Żnińskie Towarzystwo Kultury.

Kulminacją jubileuszowego spotkania był podróżniczy tort, który na tę okazję przygotował pan Leszek Malak z Cukierni ALMA w Żninie oraz pyszne kanapki przygotowane przez panią Marlenę Zabłocką z Gastronomicznej Obsługi Imprez „LENA” w Gogółkowie.

Ze spotkania każdy uczestnik wyszedł z książką, która mogła zostać wydana dzięki wsparciu finansowemu instytucji publicznych, lokalnych firm i prywatnych sponsorów, za co DZIĘKUJEMY. A są nimi: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiat Żniński, Gmina Żnin, Gmina Rogowo, Gmina Janowiec Wlkp., Żnińskie Towarzystwo Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie, Bank Spółdzielczy „Pałuki” w Żninie, LGD – Pałuki Wspólna Sprawa, JUST LOVE Fotografia Janusz Czaczyk, Hotel & Restauracja MARTINA w Żninie, Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Szczęsny, Anna Chęś, Justyna i Dawid Kolasowie, Andrzej Turzyński.

Patronat nad wydaniem publikacji objęli: Starosta Żniński Zbigniew Jaszczuk, Burmistrz Żnina Robert Luchowski, Wójt Gminy Rogowo Tomasz Michalczak, Burmistrz Janowca Wlkp. Leszek Grzeczka.

DZIĘKUJEMY!