Klub Podróżnika

KLUB PODRÓŻNIKA to alternatywna propozycja Biblioteki dla ludzi otwartych na świat, chcących go poznać i tych, którzy poznając świat chcą dzielić się emocjami z innymi. Świat jest piękny, odkrywajmy go razem!

Działający przy bibliotece Klub Podróżnika powstał ponad dwadzieścia lat temu z inicjatywy ówczesnej dyrektor Jadwigi Jelinek. W tym czasie, na comiesięcznych spotkaniach członkowie oraz goście Klubu, w sympatycznej atmosferze opowiadali o swoich podróżach dzieląc się z innymi swoimi uwagami i doświadczeniami. Ta tradycja jest nadal kontynuowana i rozwijana z wielkim sukcesem!

20 stycznia 2020 r. w żnińskiej bibliotece w ramach "Podróży małych i dużych", zainaugurowano drugą edycję spotkań Klubu Podróżnika, które mają charakter otwarty. Na spotkania zapraszani są zarówno znani podróżnicy z całej Polski, jak również swoje prelekcje prowadzą mieszkańcy gminy i powiatu. Każdy mieszkaniec może być zarówno uczestnikiem spotkania, jak i jego prelegentem.

Do wspólnej wędrówki po Polsce i świecie biblioteka postanowiła zaprosić również młodzież szkolną, dlatego też dyrektor Beata Czaczyk zrealizowała ten pomysł i 13 czerwca 2022 roku odbyło się pierwsze spotkanie MŁODZIEŻOWEGO KLUBU PODRÓŻNIKA.

Spotkania Klubu Podróżnika odbywają się cyklicznie w jeden z poniedziałków miesiąca. Szczegółowe informacje dotyczące spotkań są publikowane na bieżąco na stronie internetowej biblioteki i w mediach społecznościowych.

Wszystkich chętnych do poprowadzenia spotkań w ramach Klubu prosimy o kontakt osobisty lub pod numerem telefonu: (52) 302 05 16

Włóczęga po Azji Południowo-Wschodniej z Piotrem Wnukiem

11 grudnia 2023 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Podróżnika, w którym uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Żninie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Żninie oraz Zespołu Szkół Technicznych w Żninie. Tym razem z podróżnikiem Piotrem Wnukiem z Bydgoszczy wyruszono do Azji Południowo-Wschodniej.

Dodano 13 grudnia 2023
Włóczęga po Azji Południowo-Wschodniej z Piotrem Wnukiem

Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Klubu Podróżnika

Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Klubu Podróżnika: Włóczęga po Azji Południowo-Wschodniej z Piotrem Wnukiem już 11 grudnia 2023 r.

Dodano 07 grudnia 2023
Zapraszamy na spotkanie Młodzieżowego Klubu Podróżnika

Rejs z Pawłem Sikorą "Po morzach i oceanach"- 23.10.2023 r.

23 października 2023 r. gościem Klubu Podróżnika działającego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie był Paweł Sikora, z którym wyruszono w rejs „Po morzach i oceanach”.

Dodano 25 października 2023
Rejs z Pawłem Sikorą

W górach Karakorum z Moniką Zakrzewską - 18.09.2023 r.

18 września 2023 r. gościem Klubu Podróżnika działającego w żnińskiej bibliotece była żninianka Monika Zakrzewska, która opowiedziała o swojej wyprawie trekkingowej do Pakistanu w górach Karakorum.

Dodano 22 września 2023
W górach Karakorum z Moniką Zakrzewską - 18.09.2023 r.

W krainie Persów z Agą i Bartkiem Wrzosek - 17.04.2023 r.

17 kwietnia 2023 r. w ramach Klubu Podróżnika wyruszyliśmy z Agą i Bartek Wrzosek w podróż do kraju Persów (Iran, Gruzja, Turcja).

Dodano 18 kwietnia 2023
W krainie Persów z Agą i Bartkiem Wrzosek - 17.04.2023 r.

Przez Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk z Agą i Bartkiem Wrzosek - 17.04.2023 r. (Młodzieżowy Klub Podróżnika)

17 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Podróżnika, w którym uczestniczyli uczniowie żnińskich szkół podstawowych (SP 5 i SP 1 w Żninie).

Dodano 18 kwietnia 2023